Привіт

Колеса крутяться, дорога біжить, а навкруги відкривається цілий світ

неділю, 16 квітня 2017 р.

Вовків


Село Вовків, у давнину містечко, існує, як свідчать археологічні дослідження, принаймі від XI століття (давня назва — Волъковъ). Можливо, назва походить ще з тих часів, коли основними шляхами комунікації були річки, засобом транспорту — плоскодонні човни, а мілини чи греблі долали волоком. Після монгольського погрому 1241 р. Волоков поступово відродився, про що свідчить перша відома нам документальна згадка за 1398 рік. Протягом наступних століть містечко зазнає поступової полонізації. Волоков не раз зазнавав воєнних спустошеннь, особливо нищівного від турків 1672 р. З часу прокладення австрійською владою нового Стрийського гостинця (1790-ті рр.) Волоков залишається осторонь транзитних товаропотоків, поступово занепадає, і втрачає статус міста.
Наша мета - занедбаний костел Св. Марії Магдалини . Римсько-католицька парафія у Вовкові з’явилася у 1563 році. 24 травня 1924 р. ксьондз Казимир Дзержинський виконав посвячення кам’яного фундаменту під новий костел, автором проекту якого став архітектор Броніслав Віктор. Будівництво тривало до 1929 року. Того ж року, 27 жовтня костел було освячено під титулом Св. Марії Магдалини. У 1930 р. в інтер’єрі храму встановлено органи.

Храм розташований на підвищенні. Будівня несиметрична в плані і багата на дрібні деталі, мурована з цегли, вівтарем спрямована на південь. Корпус костелу творить нава, до якої прилягають два ряди бічних каплиць. Від заходу до стін нави і вівтаря прибудована захристя.
В часі радянсько-німецької війни в липні 1944 р. Вовків кілька разів переходив з рук у руки воюючих сторін. Внаслідок артилерійських пострілів храм зазнав пошкодження, а в результаті попадання бомби була зруйнована плебанія святині.
В квітні 1946 р. парафіяни залишили Вовків переїхавши до Польщі. Костел замінили на церкву, а в 1948 – на колгоспний склад, де зберігали мінеральні добрива.Текст: http://photo-lviv.in.ua/kostel-sv-mariji-mahdalyny-arhitekturnyj-shedevr-lvivskyh-karpat-yakyj-rujnujetsya/

Сьогодні храм- це руїна. З далеку споруда виглядає спавді велично і розкішно, але насправді костел дуже постраждав. Частина покрівлі даху відсутня, а місцями є наскрізні отвори. На стінах святині видно сліди руйнувань під час наступу радянських військ. Нічого не залишилося і в самому храмі, те що уціліло зараз зберігається в костелах Польщі.




І  пару фото з велопрогулянки за 2013 рік. Їдемо по стрийській трасі, в Липниках звертаємо на ліво, їдемо на Загір'я, далі по головній дорозі наступним селом є Вовків і одразу на пагобі вдалені ми бачимо красень-костел.



Немає коментарів:

Дописати коментар